Sức KhỏeKhông có phản hồi

default thumbnail

Turn One’da çekiş gücü ile çok mücadele ettiğimi biliyordum.

Genç Red Bull takımındaki sekizinci yarışında, Gasly Brezilya Grand Prix’sinde ilk podyumunu attı ve takımdaki 16. yarışında Monza’da zaferini kazandı.Pierre Gasly’nin Red Bull takımındaki görev süresi sadece 12 sürdü. 2019 yarışları. Mark Thompson / Getty Images Peki, bunu nasıl yaptı?"Gasly, çocukken bana oldukça güçlü bir karakter kazandıran oldukça zor anlar yaşamak zorunda kaldım ve her zaman istediğim her şey için savaşmak zorunda kaldım, dedi. "Her zaman, bir şekilde, o negatif enerjiyi olumlu bir şeye dönüştürmeyi başardım ve geçen yıl ne olduğunu biliyordum, içimde derinlerde, açıkça incindim ve kendime adil olmadığını düşündüm ve gerçekten bir şey yapmak istedim. o anda net bir nokta."Ama bak, hızlı olduğumu biliyorum, ne yapabileceğimi biliyorum, inanabileceğimi biliyorum, ilk yıllarımda, kariyerimde zafer için, pol için, şampiyonluklar için savaşıyorum ve F1’de istediğim şey bu . Ekiple gerçekten çok çalıştım ve onlarla potansiyelimi göstermek için elimde her şeyin olduğunu biliyordum."Daha sonra, sadece kendi performansıma odaklanmaya çalıştım, diğerlerine gerçekten bakmadım, yarıştan sonra neleri geliştirebileceğime, takımla, mühendislerimle neleri geliştirebileceğime baktım, sadece daha fazlasını çıkarmak için kendimden ve bu paket ve kombinasyondan daha fazlası ve evet, dürüst olmak gerekirse şu anda sahip olduğum takımla daha mutlu olamam."Gasly’nin itfa öyküsünün en etkileyici kısmı bu tutumdur, ancak bu kadar dirençli bir sürücünün kendisini Red Bull’da ilk etapta nasıl mücadele ederken bulduğu sorusunu akla getiriyor.

Yerine geçen Alex Albon’un şimdi bulduğu gibi, Gasly takım arkadaşıyken Max Verstappen’e yaklaşamadı ve Red Bull’da yaptığı 12 yarışta dördüncüden fazla bitiremedi. Red Bull takım patronu Christian Horner, kaçırılan her fırsatta, artık Formula 1 pilotu olmaktan zevk almıyormuş gibi görünene kadar kafası daha da düşmüş gibi görünüyordu.Editor’un PicksMonza klasiği, F1’in heyecan verici geleceğine dair bir fikir sunuyor Red Bull takım patronu Christian Horner, Gasly’nin derecesini düşürme kararı kısmen, onu üst düzey bir takımda düşük performans göstermenin baskılarından koruma arzusundan kaynaklanıyordu. Muhtemelen, Gasly’nin Toro Rosso’daki formunu yeniden keşfetmesi için işe yaradı (kışın adını değiştirip Alpha Tauri’ye dönüştü), ancak bu kendi içinde büyük bir zihinsel güç gerektiriyordu. İki takımda yarışırken performans farkı var, ancak muhtemelen işini sürdürmek için bu konuda kamuoyunda konuşmayı reddetti."Sanırım [Red Bull’da] neden buraya tıklamadığını tam olarak biliyorum, dedi Belçika Grand Prix’si kadar yakın zamanda "Ve işe yaramayan şey."Daha fazla ayrıntı ekleyip ekleyemeyeceğini sordu: "Ne yazık ki değil."Ancak son 12 ayın hiçbir zaman halka açıklanamayacak ayrıntılarına bakılmaksızın, bu yıl Alpha Tauri’de gördüğümüz Pierre Gasly’nin üst düzey bir takımda ikinci bir şansa layık olduğu açıktır. Gasly’nin galibiyeti neden bu kadar etkileyici? Gasly’nin galibiyetinin Pazar günkü olağandışı koşulların bir sonucu olduğu açık.

Kevin Magnussen’in arabası pistin başka bir yerinde bozulmuş olsaydı, pit şeridi kapanmazdı ve Mercedes tarafından yanlışlıkla çağrıldığında yarış lideri Lewis Hamilton cezalandırılmazdı.Gasly, normal koşullarda kaybetmiş olurdu. Güvenlik Arabası döneminden hemen önce podyuma çıktığında, pit şeridinin kapanması ve saha toplanması sayesinde podyuma bir biletle yarış ortası kargaşasından çıktı. Ancak iş o aşamada yapılmaktan çok uzaktı ve biletinin onu damalı bayrakla zirveye çıkaracağına dair hiçbir garanti yoktu. Alfa Romeo’nun yanı sıra, Gasly’nin Alpha Tauri’sinin etrafındaki arabaların hepsi ondan daha hızlıydı. Şimdiye kadarki yarışın kanıtına göre, sekizinci sırada yeniden başlayan Valtteri Bottas’ın Mercedes’i zafer için yarışan en hızlı araba olmalıydı, altıncı ve yedinci sıradaki Carlos Sainz ve Lando Norris’in McLarenleri ikinci ve Lance Stroll’ünki İkinci sırada başlayan Racing Point, en hızlı üçüncü oldu.

Yeniden başlatma için gridde üçüncü olan Alpha Tauri, zayıf oyuncuydu.Stroll, Bottas’a birinci turda yavaş bir kaçış sağlayan ızgaranın kirli tarafından kötü bir başlangıçla kendi başının çaresine baktı. İkinci Lesmo köşesinde Sainz’e bir pozisyon daha kaybetmeye devam etti, bu da üzerlerinde ceza olmayan araçların sırasının Gasly, Raikkonen, Sainz, Stroll, Norris, Bottas olduğu anlamına geliyordu. 1. Lewis Hamilton’ın arkasında, yarışın kontrolünü ona veriyor. Dan Istitene – Formula 1 / Getty Image aracılığıyla Formula 1 Yeniden başlatma için Alfa Romeo tarafından tuhaf bir şekilde yumuşak lastikler takan Raikkonen’in önde uzun süre dayanamayacağı, bu yüzden büyük bir boşluk bırakmak Gasly’ye düştü. Yeniden başlatılan yarışın erken safhalarında, arkasındaki daha hızlı arabalara bir yastık verebildi.https://goldbets.top/bets10/

Lastiklerine sertçe bastırarak, McLaren ikinci sıraya geldiğinde Sainz üzerinde dört saniyelik bir boşluk oluşturdu ve ardından 34. turdan itibaren aynalarındaki turuncu araba gittikçe daha büyük görünmeye başladı."Gasly, Carlos’un yaklaştıkça daha fazla akış yapacağını biliyordum, bu yüzden onun dört saniye civarında başladığını ve sonra üç saniyede başladığını biliyordum ki bu muhtemelen akım akışı için fikir boşluğuydu, dedi Gasly. "Böylece daha da yakınlaşacaktı. Lastiklerin köşelerinde elimden geldiğince zorlamaya çalıştım, bu açıkça daha fazla bozulmanız olduğu anlamına geliyor, ancak bu tur süresi yapmanın tek yoluydu."Son birkaç turda Lesmos’ta, Ascari’de büyük, büyük anlar yaşadım, sadece her şeyi vermeye çalıştım çünkü aynalarımda onun daha da büyüdüğünü görebiliyordum. Turn One’da çekiş gücü ile çok mücadele ettiğimi biliyordum.

Yani, deneyebileceği bir yer vardı, ya ilk chicane DRS ya da ikinci chicane."Sainz yaklaştı, ancak Gasly’nin arkasından gelen çalkantılı hava, Alpha Tauri’nin bir saniyesine yaklaşmaya çalıştığı anlamına geliyordu. Bunu yapmak, Sainz için çok önemliydi, çünkü ona düzlüklerde sollama hareketine yardımcı olmak için Direnme Azaltma Sistemini kullanma hakkı verecekti."1.5 saniye içinde varır varmaz o kirli havayı hissetmeye başladım; Sainz, arabayı çok daha gevşek hissetmeye başladım, tur süresini ve virajlarda tutuşu elde etmenin çok daha zor olduğunu söyledi. "Bu yüzden, çekmeyi maksimize etmeye, yapabildiğim her şeyi maksimize etmeye çalışıyordum ama araba Pierre’in biraz gerisinde mücadele etmeye başlamıştı."Gasly, Sainz’in hücumunun azalmaya başladığını görebiliyordu, ancak yine de tek bir hata McLaren’e liderlik şansı vermek için yeterli olurdu. Her iki sürücü de hibrit sistemlerindeki enerjiyi yönetiyordu, sunduğu tam 160bg’lik artışın sollama hareketini yapmak veya engellemek arasındaki fark olabileceğini biliyorlardı. 160bhp’lik bu artış tur başına 33 saniye için mevcut, ancak enerjinin de daha düşük hızda toplanması gerekiyor. frenleme, bu nedenle pili dolu tutmak ve yalnızca gerektiğinde elektrik desteğini kullanmak çok önemliydi.

Turlar geriye doğru sayılırken, her iki sürücüye de son turda bir hesaplaşma için tamamen şarj edilmiş bir aküye ihtiyaç duyacakları ve Gasly’nin küçük bir hatasıyla Sainz, Alpha Tauri’nin bir saniyesine yaklaştı."Gasly, son tur dışında 1.5 saniye geride kaldığında yaklaşmadığını gördüm, dedi. "Bir şeyi denemesi durumunda savunabilmek için enerjiden tasarruf etmeyi başardım."Ve evet, onu geride bıraktık ama şanslıydık ki yarış çok uzun sürmedi çünkü bu lastiklerle sanırım sonunda hiç lastiğim kalmamıştı. Yani yarışı bitirmenin tam zamanıydı."Carlos Sainz yarışı Pierre Gasly’nin Alpha Tauri arabasının 0.4 saniye gerisinde tamamladı. Getty Images aracılığıyla MATTEO BAZZI / POOL / AFP Onun arkasında Sainz’in tek istediği bir tur daha vardı."Aniden son bir buçuk turda DRS’ye girmeme izin veren küçük hataları yapmaya başladığını gördüm, dedi. "Sonra çizgiyi 0,4 saniye geride geçtim, bu da bir tur daha fazla olsaydı, Birinci Tura iyi bir koşma sağlardı."Ama maalesef bir tur daha fazla olmadı ve öyle. Savunmak için harika bir iş çıkardı ve hiçbir şey söylemeyeceğim.

Masada hiçbir şey bırakmadığımı biliyorum. Bence bu 0,4’ler ikimizin de yaptığını çok iyi yansıtıyor ve bence yarışı iyi bitirdi."Ama başka bir tur yoktu. F1 tarihindeki en büyük zaferler gibi Gasly de koşulları mükemmel bir şekilde ölçmüş ve arabada veya lastiklerde hiçbir şey bırakmadan çizgiyi aşmıştı."Son beş tur gerçekten çok zordu ve lastiklerim tamamen gitmişti, dedi. "Her köşede yana yattım ve Carlos’un boşluğu yavaşça kapattığını görebiliyordum."Ama kendimi biliyorum ve son birkaç turda o galibiyeti kaybedersem kendime çok kızardım. Sadece sahip olduğum her şeyi verdim ve o kadar mutluyum ki Formula 1’deki ilk yarışımı kazanmayı başardım."Gasly için sırada ne var İtalya Grand Prix’sinde Pierre Gasly, 1996’dan beri ilk Fransız F1 yarışının galibi oldu. Peter Fox / Getty Images Pazar gününün sonucundan önce, Albon ve Gasly’nin gelecek yıl için tekrar koltuk değiştirme olasılığı hakkında sorular zaten sorulmuştu.

Albon’un Red Bull ile ilk tam sezonundaki performansları, Gasly’nin geçen yılki performansına benzer bir seviyedeydi, ancak zayıf sıralama sonuçlarını iyi yarış sonuçlarına dönüştürmek için tartışmasız daha fazla kararlılık gösterdi. Ancak Gasly, tüm bu süreçte daha yüksek bir seviyede çalışıyor. Yılda ve üç kez daha yavaş arabaya sahip olmasına rağmen Albon’u geride bıraktı. Beş kez sıralama turlarında da ilk ona girdi ve Pazar günkü galibiyetinin ardından şu anda sürücüler sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor ve altıncı sıradaki Albon’un sadece beş puan gerisinde yer alıyor.Albon, verdiği mücadelelere rağmen Red’in tam desteğini korudu. Bull, Gasly’ye övgü sadece takımın patronları tarafından ikna edildiğinde geldi. Bunun nedeni, Horner ve Red Bull danışmanı Helmut Marko’nun Gasly’nin geçen yılki kamusal mücadelelerinden derslerini almış olması olabilir veya Albon’un hala daha iyi bir uzun vadeli olasılık olduğuna dair gerçek bir inanç olabilir. Gasly’nin Monza’daki zaferinden önce yolun aşağısında, Red Bull F1’in kısaltılmış sezonunun ikinci yarısına girerken, şimdi ön ve merkezde.

Horner, Pazar günkü Monza’daki yarıştan sonra medyaya açık değildi, ancak Gasly en azından neden dikkate alınması gerektiği konusunda ikna edici bir açıklama yaptı."Sanırım hazırım ama bu aramayı yapmak bana bağlı değil, dedi. "Beni Toro Rosso’ya geri götürdüklerinden beri yaptığım tek şey kendime odaklanmak ve ne yapabileceğimi göstermek oldu."Doğru araçları elime aldığımda, gösterdiğimiz performanstan gerçekten memnunum – ve sadece Brezilya ve Monza’dan bahsetmiyorum, genel olarak düşünüyorum da, çoğu zaman oldukça güçlüyüz . O zamandan beri gerçekten güçlü nitelikler, gerçekten güçlü yarışlar yaşadık."Ne olacağını göreceğiz ama Toro Rosso’da pek çok güçlü sürücü olduğunu düşünüyorum. Sebastian Vettel ile birlikte bu takımı kazanmayı başaran iki kişiden biri olmaktan gerçekten mutluyum."Açıkçası, güçlü sonuçlar bir şeylerle ödüllendirilmeli sanırım ama ne olacağını göreceğiz.

Şu anda bu gerçekten düşünmek istediğim bir şey değil. Bu anın tadını çıkarmak istiyorum, çünkü bu F1’deki ilk galibiyetim ve bunu daha sonra düşünmek için zamanım olacak."Yarış galibi olmak, Gasly için Red Bull ile gelecekteki görüşmelerinde büyük bir avantaj. Bu yıl gridde sadece sekiz yarış galibi var ve bunlardan sadece dördü bu sezon bir yarış kazandı.İyi şansın daha çarpıcı sonuçlar sağlayıp sağlamadığına bakılmaksızın bu seviyede performans göstermeye devam ederse, Red Bull’u görmezden gelmek için zorlanacak. 2021 yarış koltuğu adayı olarak.

23 Tem 2020Nate SaundersF1 Yardımcı Editör Kapat • Daha önce rugby birliği ve İngiliz Superbikes’te çalıştı • Reading Üniversitesi’nden tarih mezunu • Şubat 2014’te ESPNF1’e katıldı Twitter’da takip edin 2020 Lando Norris, Lando Norris’ten ilk kez bir Formülde görünen bir dünya Birkaç yıl önce bir padok. 2017 ve 2018’de McLaren’in bir sonraki büyük şeyi olarak faturalandırılan genç bir Norris, 2019’da F1 takımına yükselmeden önce test kapasitesinde padokta bulunuyordu. 2017’de Macaristan’da ve daha sonra medyayla karşılaşan 17 yaşındaki genç utangaçtı, garipti ve başka bir yerde olmak istiyormuş gibi görünüyordu – bu tür bir çevrede çoğu genç için tipikti. 3 yıl ileri ve Norris bir F1 ikinci sınıf öğrencisi, sezona çarpıcı bir başlangıç ​​dalgasını atıyor. Pist dışındaki bu durumlarda kendine daha çok güveniyor, ancak pistte şimdiye kadarki en iyi performanslarını izledik, Avusturya Grand Prix’sinde ilk F1 podyumunu bitirdi ve ardından Steiermark Grand Prix’sinde sahada beşinciliğe kadar parlak bir hücum izledi. Sezon, aylarca süren belirsizliğin ardından nihayet başladı ve bu süre zarfında Norris, F1 ve e-sporların resmi olmayan yüzü oldu ve Twitch yayın platformunda çok sayıda rekor kırdı.Lando Norris, özel bir testte hızlanmak için bir F3 aracı kullandı. Mark Thompson / Getty Images Twitch’te yayın yapmanın F1’den uzak olduğu aylarda güvenini kazanmasına yardımcı olup olmadığı sorulduğunda Norris ESPN’e şunları söyledi: "Öyle derim ki."Birkaç yıldır yaptığım bir şey ama aynı zamanda Formula 1’e girdiğimden beri çok daha fazla büyüdü. Özellikle son birkaç ayda [pandemi sırasında], bunu Avustralya’dan döndüğüm ilk gün yaptım."Bir noktada 110.000 izleyicim vardı … çok daha azına sahipken bile, örneğin 10.000, yanlış bir şey söylemek ya da kendinizi aptal gibi göstermek istemezsiniz.

Görgü kurallarına ve benzerlerine sahip olmalısın."Belki hemen görmesem de, bunu yaparken, insanlarla konuşurken ve soruları cevaplarken doğal olarak düşünüyorum, bilgisayar aracılığıyla da olsa, davranışım ve ne kadar olgunlaştığımda hala doğal bir değişim var. Ben."Norris açıkça Twitch tarafından güçlendirilmiş hissetti. Kilitlenmenin ilk aşamalarında, hayır işleri için saçlarını kısa bir kesişme haline getirdi – tamamen tıraş edilmesi gerekiyordu, ancak McLaren sürücüsünün doğru tıraş bıçağı yoktu."Bunu bir daha yapmayacağım!" Bir gülümsemeyle, saçlarının kilitlenme öncesi seviyelere geri döndüğünü söylüyor. 35.000’den fazla kişi, koronavirüs hayır kurumları için toplam 2.7 milyon dolar toplayan Twitch’in ‘Stream Aid’in bir parçası olarak izlendi. Norris, Twitch akışının insanlar üzerindeki etkisini gördü. Bu ona sadece Black Lives Matter hakkında konuşma şansı vermekle kalmadı – Norris, ırkçılık karşıtı davaya destek sözü verdikten ve insanları bu konuda kendilerini eğitmeye teşvik ettikten sonra Twitch’teki takipçilerini kaybettiğini söyledi – aynı zamanda hayranlarla da etkileşime girdi. Kilitlenme döneminde biraz duygusal desteğe ihtiyacı olan."Sadece normal oynadığım şeyler üzerinde değil, aynı zamanda alabileceğim mesajlar üzerinde de yapabileceğim etkiyi anlamaya başladım – ister ırkçılık, ister Black Lives Matter, ister farklı hayır kurumları için para toplamak."Bir hedefe ulaştığında saçlarımı kestirmek … bunun gibi şeyler, daha dezavantajlı insanlara veya farklı durumlardaki insanlara yardım etmek için sahip olduğum kişilere ve bu hayranlara ve destekçilere yardımcı olabileceğim ve kullanabileceğim yollar."Geçtiğimiz yıllarda öğrendim ve kendime daha çok güvenmeye başladım."Yarış pilotu NorrisLando Norris, salgın sırasında hayır işleri için para toplamak amacıyla saçlarını kestirdi.

 Norris’in şimdi F1’in geri döndüğü aynı yoğunlukta oyun oynamaya devam etmeyi planladığını söylemek haksızlık olur.

Đóng Bình Luận