Sức KhỏeKhông có phản hồi

default thumbnail

Mówiono nawet o „islamizacji” w Niemczech

Przyjazny i rozważny: żłobki mogą zrekompensować luki w zachowaniu społecznym Siedem godzin dziennej opieki dziennej: Berlin rozszerza ustawowe uprawnienia do opieki nad dziećmi z opieki nad dziećmi: Kosztowałoby utworzenie większej liczby całodziennych szkół

W Berlinie otwarto plac zabaw dla dzieci – pod ochroną policji. Ale czy plac zabaw Ali Baba w Neukölln naprawdę jest centralnym punktem? Serwis t-online.de rozejrzał się dzień po otwarciu – i przeżył niespodziankę.

Skandal na placu zabaw Ali Baba w Neukölln? Nic. Zamiast wściekłych protestujących obywateli widzimy dzieci bawiące się na miejscu. "Otwarcie było bardzo spokojne i harmonijne. Było tam czterech lub pięciu policjantów, ale nie wydarzyło się nic nieprzyjemnego", zgłasza pracownik żłobka "Ali Baba i jego rabusie" w wywiadzie dla t-online.de. Według burmistrza Neukölln, Franziski Giffey (SPD), na otwarciu nie było policjantów, ale pracownicy biura porządku publicznego i terenów zielonych.

Dla jednego lub drugiego może to być niespodzianka, w końcu żółty półksiężyc na placu zabaw, który przypomina meczet lub orientalny pałac, wywołał z góry gorące dyskusje. Nawet z "Islamizacja" w Niemczech była mowa. Z drugiej strony atmosfera na placu zabaw jest taka, jaka być powinna – czyli dobra.

"Berlin to miasto wielokulturowe"

"Plac zabaw stał się bardzo ładny. Chociaż jest to raczej mały plac zabaw, dzieci mają wiele okazji do odprężenia się"- wyjaśnia wieloletni pedagog. Od zarzutu "Islamizacja" jednak nie zawiera niczego. "Berlin to miasto wielokulturowe i to jest jego część. Jestem żoną muzułmanina i pochodzę z Berlina. Nie sądzę, żeby plac zabaw przyczyniał się do niczego złego. Wręcz przeciwnie, uważam to za bardzo pozytywne."

Na placu zabaw dzieci mogą poznać bajkowy świat Ali Baby i 40 złodziei. (Źródło: Silke Ahrens / t-online)

Dzieci też zachwycają się bajkowym krajobrazem. "To może stać się naszym ulubionym placem zabaw. Rano dzieci zapytały: „Czy możemy iść na nowy plac zabaw?”."wyjaśnia nauczyciel. Orientalny zamek, który zdaniem burmistrza Franziski Giffey nie ma nic wspólnego z religią, jest bardzo popularny wśród dzieci – i dlatego prawdopodobnie jest pozytywny "Skupiać" na placu zabaw.

Czysta piaskownica, sprawdzony sprzęt: Jak rozpoznać bezpieczny plac zabaw Półksiężyc na placu zabaw: plac zabaw w Berlinie-Neukölln rozwiązuje protest przeciwko „islamizacji” Spór o otwarcie: Posse o plac zabaw Ali-Baba w Neukölln

Od redakcji: Relacja z otwarcia placu zabaw wywołała poruszenie. Niemiecka agencja prasowa musiała między innymi poprawić brak ochrony policyjnej. Serwis t-online.de dodał do tego raportu oświadczenie starosty powiatu, ale oświadczenia pracownika dziennej opieki dziennej pozostawiają coś przeciwnego, ponieważ są one świadectwem dla naszego reportera.</i

Czy to wafle ryżowe, kasza ryżowa czy płatki ryżowe: te produkty dla małych dzieci zawierają zwykle stosunkowo dużą ilość ryżu. Ale to jest częściowo mocno obciążone arszenikiem. Których produktów należy unikać?

Wykryto rakotwórczy nieorganiczny arsen

Organizacja konsumencka Foodwatch wezwała producentów żywności dla niemowląt z ryżu do zminimalizowania ilości arsenu w ich produktach. W teście laboratoryjnym płatków ryżowych i wafli ryżowych we wszystkich zbadanych próbkach wykryto rakotwórczy nieorganiczny arsen, powiedział Foodwatch. Niektóre produkty były znacznie bardziej zanieczyszczone niż inne.

Powinieneś unikać tych produktów

Według Foodwatch zawierał on próbkę produktu "Ekologiczne płatki ryżowe dla niemowląt" od producenta Holle prawie czterokrotnie więcej arsenu "Sun Baby organiczny rożek" przez Sunval. Plik "Wafle ryżowe z jabłkami Hipp" były więc prawie trzy razy bardziej obciążone "Wafle ryżowo-jabłkowo-mango" spółka zależna Hipp Bebivita. Organizacja konsumencka wyjaśnia, że ​​nie można całkowicie uniknąć ekspozycji na arszenik w ryżu. Jednak wyraźne różnice pokazały, że to sami producenci powinni zminimalizować obciążenie.

"Niemowlęta i małe dzieci należy chronić przed substancjami rakotwórczymi, takimi jak nieorganiczny arsen, tak dobrze, jak to możliwe"- żąda Johannes Heeg z Foodwatch. Niech to będzie "niedopuszczalne, że niektóre produkty zawierają trzy do czterech razy więcej arsenu niż inne"on krytykuje.

Szczególnie ryż jest silnie obciążony arszenikiem

Arsen występuje naturalnie w skorupie ziemskiej. Pierwiastek chemiczny może dostać się do wody pitnej przez wody gruntowe i zostać wchłonięty przez rośliny. Ryż pochłania dużo arsenu. Według Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka (BfR) nie ma bezpiecznych ilości nieorganicznego arsenu sklasyfikowanego jako rakotwórczy. Instytut jest zatem zdania, że ​​producenci powinni utrzymywać narażenie na jak najniższym poziomie.https://yourpillstore.com/

Składniki i przygotowanie: O czym należy pamiętać przygotowując pokarm dla niemowląt Alternatywy dla mleka matki: Co należy wiedzieć o przedmleczeniu i mleku po mleku Przygotowywanie pokarmu dla niemowląt: Do jedzenia dla niemowląt używaj wody z kranu

Co możesz zrobić

BfR zaleca, aby rodzice podawali tylko żywność z ryżu, taką jak wafle ryżowe lub owsianka ryżowa, z umiarem i na przemian z produktami bez ryżu. Ryż nadal powinien być częścią zbilansowanej diety. Foodwatch poprosił producentów o podanie na opakowaniu informacji o zaleceniach BfR dotyczących spożycia.

Ma ciało nastolatki – ale Emily ma zaledwie pięć lat. Z powodu nieprawidłowego funkcjonowania nadnerczy dziewczynka z Australii w dzieciństwie przeszła okres dojrzewania.

Ma już piersi i okres, mimo że ma zaledwie pięć lat. Dojrzewanie zaczęło się bardzo wcześnie u dziewczynki z Australii. Donosi brytyjska gazeta "Lustro". Przyczyną zmian u dziewczynki jest zatem tzw. Zespół Addisona.

Emily była mniejsza po urodzeniu niż jej starsze rodzeństwo, gdy była dzieckiem. Potem dziewczyna bardzo szybko urosła. Po czterech miesiącach Emily była już wielkości typowego półtora roku. Lekarze początkowo nie widzieli powodu do niepokoju. Jej piersi zaczęły rosnąć, gdy miała dwa lata, a okres miała kiedy miała cztery lata. Dalsze badania przeprowadzone przez specjalistów wykazały, że Emily miała wówczas taki sam poziom hormonów jak kobieta w ciąży.

Wysłane przez Lifestyle With Jules we wtorek, 10 października 2017 r

Przedwczesne dojrzewanie u pięciolatka: Stoi za nim zespół Addisona

Dopiero tego lata lekarze w końcu odkryli przyczynę przedwczesnego dojrzewania Emily: zespół Addisona. Za tym jest niewydolność nadnerczy. U dzieci choroba ta może prowadzić do przedwczesnego dojrzewania. Emily cierpi również na przerost nadnerczy i narządów płciowych oraz zaburzenia lękowe i wykazuje cechy autyzmu.

Dziś pięciolatek jest tak wysoki jak ośmiolatek i waży około 45 kilogramów. "Nigdy nie miała szansy być małą dziewczynką"jej matka Tam Dover powiedziała jej "Lustro".

Bardzo rzadkie zjawisko

Dr. Stephanie Lehmann-Kannt, wiceprzewodnicząca grupy ginekologii dziecięcej, mówi, że Emily prawdopodobnie ma "Przedwczesne dojrzewanie" mają – to znaczy wczesny początek prawdziwego dojrzewania. Mózg przekazuje jajnikom sygnał zbyt wcześnie, aby wytworzyć żeńskie hormony. "To „centralne przedwczesne dojrzewanie” występuje rzadko"mówi endokrynolog dziecięcy, który pracuje w Saarland University Hospital. Ale wciąż widuje ją w swojej klinice hormonalnej. Dziewczęta są bardziej narażone niż chłopcy (dotyczy około jednej na 5000 do 10000 dziewcząt).

W zespole Addisona "Przedwczesne dojrzewanie" jako część "Zespół nakładania się hormonów" występowanie. Ale to z kolei jest bardzo rzadkie.

Terapia hormonalna powinna pozwolić dziewczynce znów być dzieckiem

Mówi się, że Emily przechodzi terapię hormonalną. Według matki to sztucznie wprowadzi dziewczynę w menopauzę. Jednak ekspert Lehmann-Kannt wyjaśnia to "klimakterium" przemawia tylko do dorosłych kobiet, które mogą cierpieć z powodu istniejącego wówczas niedoboru estrogenu. "Dzieci leczone przez nas rzadko zgłaszają nieprzyjemne skutki uboczne."

W takiej terapii lek podobny do hormonu w mózgu zapobiega uwalnianiu hormonów sygnałowych stymulujących dojrzewanie, a tym samym uwalnianiu hormonów z jajników. "To częściowo cofa oznaki dojrzewania (piersi), spowolnienie wzrostu organizmu i zatrzymanie miesiączki." Więc dziecko będzie normalne "przedwczesny" Stan bez wyparcia hormonów dojrzewania.

Terapia hormonalna jest prowadzona do momentu osiągnięcia przez dziecko normalnego dojrzewania – wyjaśnia Lehmann-Kannt. Po odstawieniu hormonów normalny rozwój dojrzewania zwykle powraca samoistnie.

Zestresowane dzieci ze szkół podstawowych: Kiedy dzieci mają migrenę w żołądku Kiedy narzekanie staje się chorobą: Czy Twoje dziecko ma zaburzenia odżywiania? "Ale to moje!": Małe dzieci nie lubią się dzielić – tym, co mogą zrobić rodzice

Ponieważ koszty takiej terapii są w Ameryce bardzo wysokie (w Niemczech jest to jednak świadczenie z ubezpieczenia zdrowotnego), rodzina Emily rozpoczęła akcję darowizn. Ma nadzieję, że dziewczyna po terapii "normalny pięciolatek" może być.

Chodzenie na imprezy, spanie, spędzanie czasu dla siebie – och, jak to było za dawnych czasów, kiedy dzieci się jeszcze nie urodziły. Bez wątpienia, dziś też jest miło. Ale potomstwo zmienia matki i ojców. Obecnie pokazują to również zdjęcia na Instagramie.

Przed i po: Za pomocą hashtagu #gottoddlered rodzice pokazują, jak wyglądali przed narodzinami dziecka i jak wyglądają dzisiaj – jak zmieniło się w tym czasie ciało, twarz i życie.

Kiedyś perfekcyjnie umalowany – teraz podkrążone oczy. Dawniej w pubie z piwem w ręku – dziś z ręką dziecka w buzi na placu zabaw. Rezultatem jest mieszanina zabawnych i imponujących zdjęć. Ale przekonaj się sam:

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Christine Cao (@christinekcao)

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Cynthię Alves (@cynthia_kikii)

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Emily Roach (@emeightball)

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Lucia Rivas-Herry | Nutrition (@ nutrition.is.medicine)

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Got Toddlered (@gottoddlered)

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Got Toddlered (@gottoddlered)

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Got Toddlered (@gottoddlered)

Nawiasem mówiąc, nie tylko kobiety używają hashtagu. Czasami mężczyźni pokazują również zmiany w ich życiu, które przyniosły ze sobą dzieci – czasem nawet nową fryzurę.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bacon GuRoux ن (@baconguroux)

Zobacz ten post na Instagramie

Wpis udostępniony przez &# 128081;&# 128029; (@bqueenofsole)

Życie codzienne na zdjęciach: dziewięć zdjęć, które pokazują, jak to jest być rodzicem. Sprzątanie w pięć minut: wskazówki, jak zmniejszyć chaos w codziennym życiu rodzinnym Podejrzenie często pojawia się zbyt szybko: ADHD czy po prostu żywe? Sen o własnej rodzinie: Po 18 poronieniach: 48-latka zostaje mamą

Czytanie może być cudowne. Ale na początku wielu dzieciom trudno jest poradzić sobie ze światem liter.

Đóng Bình Luận