Sức KhỏeKhông có phản hồi

default thumbnail

W trzeciej rundzie negocjacji chcą tego strony negocjacji zbiorowych

Według Fundacji Castle, nowa szklarnia oparta jest na modelach historycznych i stwarza idealne warunki dla kwitnących krzewów pochodzących z Japonii i związanych z herbatą.

Z punktu widzenia odpowiedzialnych, muzeum państwowe na Heidecksburgu nie poświęca wystarczającej uwagi niedawno przyjętej decyzji o finansowaniu kultury rezydencyjnej w Turyngii. Duża część funduszy federalnych na finansowanie projektu trafiła do Fundacji Schloss Friedensteina, Fundacji Weimar Classic i Muzeum Lindenau w Altenburgu, dzielnicy Saalfeld-Rudolstadt oraz Fundacji Pałaców i Ogrodów Turyngii (STSG), poinformowała w piątek w oświadczeniu. Natomiast Państwowe Muzeum Heidecksburg Rudolstadt w Turyngii, które jest sponsorowane przez okręg, mogłoby co najwyżej skorzystać z mniejszej, jeszcze nie przydzielonej części funduszy projektu.

"To bynajmniej nie wystarcza na pokrycie potrzeb Państwowego Muzeum z trzema zewnętrznymi lokalizacjami w zakresie renowacji, digitalizacji i wyposażenia zajezdni", więc krytyka trwa. Częściowo dotkliwy problem Państwowego Muzeum nie mógł doczekać się ewentualnego drugiego okresu finansowania. Muzeum Państwowe, z kolekcją ponad miliona obiektów i około 100 000 odwiedzających rocznie, jest jednym z największych i najczęściej odwiedzanych muzeów w Wolnym Państwie.

Fundacja Pałaców i Ogrodów Turyngii ma swoją siedzibę w Heidecksburgu i jest również odpowiedzialna za budynek pałacu. Potrzeba remontu dawnej rezydencji książąt Schwarzburg-Rudolstadt sięga 38 milionów euro. W północnym skrzydle, a zwłaszcza na dachu, trwają obecnie środki nadzwyczajne.

Jednak decyzją komisji budżetowej Bundestagu fundacja ma otrzymać 200 mln euro od rządów federalnych i stanowych, aby nadrobić zaległości renowacyjne w zabytkowych budynkach, za które jest odpowiedzialna. Do fundacji należy dotychczas 31 nieruchomości. Znajdujące się tam muzea i zbiory należą zwykle do kompetencji innych sponsorów – tak jak ma to miejsce w przypadku Państwowego Muzeum na Heidecksburgu.

Rząd planuje jednak zrestrukturyzować Fundację Zamkową: między innymi można dodać dodatkowe nieruchomości, ale być może także zlokalizowane tam muzea i zbiory.

Za decyzję komisji budżetowej Bundestagu i koncentrację środków na projekt w trzech instytucjach odpowiadają posłowie niemieckiego Bundestagu – powiedziała rzeczniczka ministra kultury Benjamin-Immanuel Hoff (po lewej). "Rząd stanowy martwi się, że inne muzea w Turyngii również mogą korzystać z obiecanych funduszy federalnych."

Szczegóły są obecnie negocjowane w porozumieniu administracyjnym z rządem federalnym. Nie przewiduje się ogólnego przydzielania środków niektórym innym muzeom. "Ponadto naszym celem jest, aby fundusze stanowe uwolnione przez rząd federalny przyniosły korzyści całemu krajobrazowi muzeów w Turyngii", powiedział dalej od Kancelarii Stanu.

W czwartek wieczorem w Rudolstadt spłonęły trzy samochody. Jak poinformowała policja, mieszkaniec zauważył pożar po głośnym huku. Samochody były zaparkowane obok siebie w dzielnicy mieszkalnej przy Schwarzburger Chaussee. Samochód w środku zapalił się z powodu usterki technicznej i podpalił dwa inne samochody. Straż pożarna opanowała pożar w ciągu 30 minut. Jedna z pogotowia ratunkowego musiała być hospitalizowana z powodu problemów z oddychaniem i krążeniem. Jednak nie powinno to być konsekwencjami wdychania dymu. Dwa inne samochody zostały lekko uszkodzone. Szkody szacuje się na około 40 000 euro.

Brak opadów w ostatnich latach miał również znaczący wpływ na parki krajobrazowe Fundacji Turyńskich Pałaców i Ogrodów. Stały niedobór wody prowadzi do stresu u drzew iw dłuższej perspektywie wpływa na wzrost roślin, a nawet pozwala im umrzeć – ogłosiła w poniedziałek fundacja. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat w parkach zamkowych w Altenstein, Molsdorf i Greiz doszło do szkód o wartości około 1,5 miliona euro.https://yourpillstore.com/pl/papillor/

Od 2018 roku ofiarą suszy padło ponad 600 drzew. Specjalnie rozmieszczone pojedyncze drzewa i grupy drzew odegrały decydującą rolę jako elementy wystroju pomników ogrodowych. Liczba nie obejmuje około 90 drzew, które co roku giną z powodu wieku. "Nawet przy korzystnych zmianach opadów w ciągu najbliższych kilku lat wystąpią dalsze straty spowodowane suszą, wynikające z niedawnej przeszłości", było powiedziane.

Zniszczenia spowodowane klimatem stanowiły dla fundacji ogromne wyzwania finansowe i osobiste. Jak dotąd możliwe były tylko niewielkie nasadzenia zastępcze dzięki okazjonalnym projektom darowizn.

Fundacja zarządza między innymi 14 ogrodami i parkami z różnych epok.

19-latek został ciężko ranny w wypadku w Greiz-Schönfeld. Mężczyzna był pasażerem 19-latka, który zjechał z drogi swoim samochodem. Policja ogłosiła w poniedziałek w południe. Następnie samochód uderzył w pojemnik z piaskiem, a następnie w drzewo. B94 został zamknięty na półtorej godziny po wypadku w niedzielny wieczór.

Policja w Rudolstadt poszukuje sprawcy przemocy, który okrutnie okaleczył kota. Najwyraźniej odrąbano tylne nogi zwierzęcia, poinformowała policja w piątek. Właściciele wielokolorowego kota stwierdzili, że w zeszłą niedzielę obficie krwawi w pobliżu ich mieszkania i natychmiast zabrali go do weterynarza. W opinii lekarza zranienie przez uwięzione żelazo itp. Jest mało prawdopodobne.

Policja szuka teraz świadków. Zgodnie z ustawą o dobrostanie zwierząt osoby, które zabijają kręgowce bez uzasadnionego powodu lub powodują znaczny ból, mogą podlegać karze grzywny lub pozbawienia wolności do trzech lat.

W zamku Heidecksburg w Rudolstadt miłośnicy muzyki mogą ponownie posłuchać specjalnych efektów dźwiękowych w odrestaurowanym Schallhaus. Barokowy klejnot został otwarty dla publiczności w sobotę po gruntownym remoncie. Według fundacji Turyngii Pałace i Ogrody odrestaurowanie Schallhaus w ogrodach pałacowych kosztowało ponad pół miliona euro.

Schallhaus został zbudowany jako pawilon ogrodowy w XVII wieku, aw XVIII wieku uzupełniony o salę dźwiękową w konstrukcji dachu. To cenne świadectwo rzadko zachowanej konstelacji pomieszczeń, stworzonej specjalnie do tworzenia muzyki.

Dźwięk muzyków umieszczonych powyżej odbija się od kopuły dźwiękowej i przenika przez otwór dźwiękowy do publiczności. Daje to niezwykle kulisty efekt. Tylko kilka z tych budowli, popularnych w epoce baroku, zachowało się do dziś.

W ciągu ostatnich dwóch lat elewacje i niebieskie wnętrze zostały odrestaurowane w kolorystyce z około 1800 roku. Wcześniej pokój dźwiękowy na poddaszu, drewniane balustrady, drzwi, okna i inne elementy były stopniowo odnawiane. Odnowiony dach łupkowy pochodzi z wczesnych lat 90-tych, kiedy to trzeba było uchronić konstrukcję przed zniszczeniem.

Wielokrotnie nagradzany scenograf i grafik Volker Pfüller nie żyje, zmarł po długiej chorobie w wieku 81 lat w sobotę w Rudolstadt, jak ogłosiła w poniedziałek jego rodzina wraz z Rudolstadt Theater. "Pfüller był jednym z najbardziej wpływowych współczesnych niemieckich scenografów, zarówno jako praktyk, jak i jako trener w różnych szkołach artystycznych", napisano w wiadomości.

Pfüller, który urodził się w Lipsku w 1939 roku, studiował według informacji w Berlinie na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych oraz w Szkole Sztuk Pięknych w Berlinie-Weißensee. Tam w 1990 roku objął kierownictwo Katedry Scenografii, a w 1992 roku został profesorem. W latach 1997-2005 był profesorem ilustracji na Uniwersytecie Grafiki i Książki w Lipsku.

Jego kariera teatralna jako scenografa i projektanta kostiumów zaprowadziła go do Deutsche Theater w Berlinie, Volksbühne Berlin, Monachium Kammerspiele i Thalia Theater w Hamburgu. Współpracował z takimi reżyserami, jak Adolf Dresen, Dieter Dorn, Alexander Lang, Thomas Langhoff i Alexander Stillmark.

Wiele jego prac graficznych i scenograficznych otrzymało znane nagrody, w tym najlepsze plakaty NRD, 100 najlepszych plakatów roku. Za swoją życiową twórczość został ostatnio uhonorowany Niemiecką Młodzieżową Nagrodą Literacką na Targach Książki we Frankfurcie w 2019 roku.

Według wstępnych ustaleń burze ogłoszone na ten weekend w sobotę w Turyngii wybuchły lekko. Według niemieckiej służby meteorologicznej region Greiz najbardziej ucierpiał po południu, kiedy w ciągu godziny spadło około 25 litrów deszczu na metr kwadratowy. Sporadycznie zdarzał się też drobnoziarnisty grad. W innych częściach kraju sytuacja była bardziej swobodna. Temperatury szacowano na 29 stopni, w górach między 22 a 26 stopni. Regionalne centrum operacyjne policji nie było świadome żadnych poważnych problemów z powodu popołudniowej burzy.

W szczególności we wschodnich częściach kraju wydano ostrzeżenia o gwałtownych burzach na poziomie 3. Po południu ostrzeżenie zostało zniesione, tylko ostrzeżenia pogodowe poziomu 2 obowiązywały.

Również w niedzielę powinny być przelotne deszcze i burze z ulewnym deszczem i całodziennym gradem przy temperaturach dochodzących do 25 stopni. Do poniedziałku nie będzie ostrzejszego ostrzeżenia pogodowego: lokalnie mogą nadal występować ulewy i burze, ale wtedy deszcz powinien być słabszy niż w poprzednich dniach. Od wtorku meteorolodzy w końcu spodziewają się łagodnych temperatur, zaledwie kilku chmur i dużej ilości słońca.

Po wypadku samochodowym z poszkodowanym w Greiz, kierowca uciekł z miejsca wypadku. Według policji 24-latek zderzył się z innym pojazdem podczas wjeżdżania na Neustadtring w piątek wieczorem i został lekko ranny. Pomimo "ogromne obrażenia" Kierowca drugiego samochodu jechał dalej w obu samochodach. W samochodzie było dwóch młodych mężczyzn.

Związek Verdi ogłosił pierwsze strajki ostrzegawcze w nadchodzącym tygodniu w ramach sporu zbiorowego w sektorze publicznym w Turyngii. W środę pracownicy administracji miejskiej, ubezpieczenia wypadkowego i starostwa zostali wezwani do strajku ostrzegawczego w Gotha – poinformował w piątek związek zawodowy. Ponadto urząd rejonowy Ilmkreis i szpital w Greiz powinny być w centrum uwagi dnia protestów. "Pierwsze zajęcia rozpoczną się 30 września i zostaną rozszerzone na kolejne dni", mówi zastępca kierownika okręgu Verdi w Turyngii, Astrid Striehn.

Podczas drugiej rundy negocjacji pracowników rządu federalnego i władz samorządowych w zeszły weekend nie doszło do zbliżenia. Verdi i oficjalne stowarzyszenie dbb żądają 4,8 procent więcej płac. Pracownicy mają otrzymać co najmniej 150 euro więcej miesięcznie. Przedstawiciele pracowników domagają się terminu dwunastu miesięcy, pracodawcy miejscy – dłuższego. W trzeciej rundzie negocjacji negocjujące strony chcą się spotkać 22 i 23 października.

Według doniesień medialnych dziesiątki pracowników szpitala okręgowego w Greiz zostało w widoczny sposób zarażonych wirusem koronowym. Jak podaje tygodnik, 69 z 575 pracowników uzyskało dotychczas pozytywny wynik testu na obecność wirusa "Czas" w nowym numerze (czwartek). Pielęgniarki i lekarze podejrzewali, że rzeczywista liczba była jeszcze wyższa, ponieważ testy na infekcję były niechętne. Opisany jest również przypadek mężczyzny, który podobno dzielił pokój z pacjentem Covid-19 po operacji i został wypisany bez badania – był również chory na Covid-19 dni później.

Ponadto pojawiły się liczne doniesienia o przeciążeniach i skargach od personelu pielęgniarskiego, na które jednak nie było lub było tylko późno. Według oceny kilku pracowników sytuacja była czasami trudna do opanowania, czytamy w raporcie. Zgodnie z instrukcją pielęgniarka musiała opiekować się dziesięcioma pacjentami na oddziale Corona. Sytuacja w szpitalu miejskim była kilkakrotnie tematem w zespole kryzysowym rządu. Kierownictwo początkowo nie chciało komentować zarzutów na żądanie. Rzeczniczka ogłosiła oświadczenie w czwartek po południu.

Brutalny napad: pobity i okradziony podczas seksu Śmiertelny wypadek przy pracy: Śmiertelny wypadek przy pracy na pokładzie okrętu podwodnego „U35” Regio-Nachrichten: Wszystkie najnowsze wiadomości ze wszystkich miast

Okręg Greiz, liczący około 98 000 mieszkańców, od dawna jest największym miejscem pandemii korony w Turyngii i wywołał poruszenie w całym kraju dzięki wysokim wskaźnikom infekcji. Według danych urzędu okręgowego 668 osób w dystrykcie Wschodniej Turyngii uzyskało do tej pory pozytywny wynik testu na obecność wirusa Sars-CoV-2, 48 zmarło z powodu takiej infekcji lub z nią.

Zarządca okręgu Greiz Martina Schweinsburg (CDU) zwrócił się do państwa o utorowanie drogi dla rozszerzenia testów koronowych i pokrycie związanych z tym kosztów. Aby proces infekcji nie wybuchł ponownie, konieczne jest pilne przebadanie osób kontaktowych osób zakażonych, nawet jeśli nie wykazują one jeszcze żadnych objawów, powiedział w piątek Schweinsburg. Takie podejście jest również zalecane przez Federalne Ministerstwo Zdrowia. Okręg Greiz chciał rozpocząć w tym tygodniu z pomocą trzech punktów rozmazania z wydłużonymi godzinami otwarcia, powiedział administrator dystryktu. Jednak kraj i firmy ubezpieczeniowe odmówiły pokrycia kosztów badań.

Dzielnica Greiz była dotychczas jednym z gorących punktów koronacji w całym kraju. Wśród hrabstw i okręgów miejskich w Turyngii odnotowano nie tylko zdecydowanie największą liczbę potwierdzonych infekcji koronowych (620), ale także najwięcej zgonów (45). Współczynnik infekcji ostatnio osłabł i przy 23,4 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni, był poniżej poziomów krytycznych. Liczby odnoszą się do informacji z Kancelarii Stanu w piątek.

Schweinsburg ostrzegał przed jednym "Pozorowany spokój". Rozszerzenie testów jest ważne, aby powstrzymać przyszłe infekcje, zanim pojawią się objawy zakażenia Covid-19.

Đóng Bình Luận